O životě v Kataru

Osud nás na nějaký čas zavál do Kataru. Tady budeme přinášet svědectví z našeho poznávání Arabského poloostrova. Žijeme v hlavním městě Dauhá. Na těchto stránkách se dozvíte něco o Kataru. Můžete se podívat na fotky z Kataru. Nebo si přečíst naše zápisky ze života v Kataru.

Z Kataru už jsme zpět na rodné hroudě. Pokud se chcete podívat na nějaké aktuálnější stránky, tak tady je výběr:

 • Naše cesta po Sumatře

  Cesta po Sumatře byla jednou z našich nejhezčích asijských cest. Přečtěte si o tom, jak jsme objevovali barevný podmořský svět, hledali orangutany, supěli na sopku a dojímali se při muslimském svatebním obřadě.

  Zdéňa
  2011-06-30
 • Škola základ života

  ....aneb tentokrát o školství v Kataru. To se začalo vyvíjet teprve před padesáti lety, kdy se děti učily v neformálních školách spoustu předmětů bez jakékoli osnovy. Od té doby se ledacos změnilo a dnes mají občané k dispozici komplexní systém s povinným vzděláním od šesti let. Však taky gramotnost obyvatel stoupla ze 75% v roce 1985 na nynějších 93%.

  Zdéňa
  2011-06-02
 • Plážové novinky

  Léto už klepe na dveře, a tak se snažíme využít zbytky slušného počasí a vyrážíme ven. Dneska už teploměr v autě nezvládl nápor a zastavil se až daleko za nejvyšší hodnotou své stupnice (což je 80 stupňů).

  Ondra
  2011-05-16
 • Jordánsko

  Tak jsme vyrazili na první letošní dovolenou (už nám to chybělo). Tentokrát jsme vyrazili do biblického Jordánska. Měli jsme jen 9 dní, ale stihli jsme toho celkem dost. V Jordánsku je spousta památek a míst zmiňovaných v bibli, ale je tu i hezká příroda.

  Ondra
  2011-05-09
 • Čištění pláže a ztracený Sandík

  Koukám, že už jsme dlouho nepsali deníček. Poslední týdny byly poznamenány tím, že se Ondra připravoval na zkoušky od Microsoftu, a tak nezbývalo moc času na společné aktivity. Ale přece jen se nějaký našel, takže jak jsme ho vyplnili?

  Zdéňa
  2011-04-20
 • Muslimové a křesťanství

  Druhý díl ze série Otázky a mýty o arabech, muslimech a o životě v těchto končinách. Tentokrát zkusím odpovědět na otázku, jaký vztah mají muslimové ke křesťanství a zda je pravda, že nemají rádi a netolerují křesťany.

  Zdéňa
  2011-04-09
 • Bůvol a žena od koní

   

  Zajímalo nás, co vás u nás zajímá. Zeptali jsme se a tady jsou výsledky. A k tomu ještě několik perliček z internetových vyhledávačů.

   

  Ondra a Zdéňa
  2011-04-07
RSS

 • Zdéňa:

  Viděli jsme, jak se na pláži vylíhly malé želvičky a šupajdily do moře.  Byly jich desítky.

 • Zdéňa:

  Projeli jsme si na kajaku kus Dožské zátoky...příjemný začátek dne!

 • Zdéňa:

  Tak jsme prozkoumali Sumatru a její podvodní svět, džungle plné opic a vylezli na dýmající sopku. Moc jsme si to užili.

 • Zdéňa:

  Do Kataru přišlo léto. Z kohoutku teče pouze horká voda a venku je 48 stupňů. To už přestává být legrace!

 • Zdéňa:

  Sláva nazdar výletu, nezmokli jsme už jsme tu! Teda párkrát jsme i zmokli, ale to je pro nás Katařáky osvěžující. Jordánsko bylo nádherné, hory, louky, kaňony a tisíce let staré chrámy. Brzy budou fotky a vyprávění!

RSS