O životě v Kataru

Osud nás na nějaký čas zavál do Kataru. Tady budeme přinášet svědectví z našeho poznávání Arabského poloostrova. Žijeme v hlavním městě Dauhá. Na těchto stránkách se dozvíte něco o Kataru. Můžete se podívat na fotky z Kataru. Nebo si přečíst naše zápisky ze života v Kataru.

Z Kataru už jsme zpět na rodné hroudě. Pokud se chcete podívat na nějaké aktuálnější stránky, tak tady je výběr:

 • Arabové = muslimové?

  Přináším vám první díl ze série Otázky a mýty o arabech, muslimech a o životě v těchto končinách. Pokusím se zde objasnit otázku, zda  je každý arab muslim či každý muslim arab. Jak se zdá, mají v tom lidé z Evropy někdy trochu zmatek.

  Zdéňa
  2011-04-05
 • Opravdová díra v písku

  Je to tak, vážení čtenáři, objevili jsme pro vás opravdovou díru v písku a vypravili jsme se do jejího nitra.

  Ondra
  2011-04-03
 • Tipy na jízdu pouští

  Katar je jedna velká poušť a pokud se chcete dostat mimo civilizaci, musíte vyjet off-road. Na základě vlastních zkušeností jsem sepsala rady pro ty, co se chystají řídit v písečných dunách. Je to taková horská dráha a hlavně, dostanete se, kam chcete!

  Zdéňa
  2011-03-26
 • Pouštní dobrodružství

  Jak se řídí v poušti? Jaké to je uvíznout v písku? Ohýnek pod oblohou plnou hvězd? A co písečná bouře? Přečtěte si o našich dvou výletech do pouště.

  Zdéňa
  2011-03-26
 • Tour de Mešity

  Aneb tentokrát o šíření islámu. V Doze je sdružení Fanaar, které se (podle vlastních materiálů) zabývá přibližováním islámu lidem a ukazování islámu jako cesty pro každého člověka. V rámci své činnosti pořádá i několik zajímavých akcí. Jednou z nich je výlet do mešit.

  Ondra
  2011-03-12
 • Novinky z písku (už zase)

  Přinášíme vám další nepravidelné zprávy ze života v písku. Jednou větou řečeno, jsme akční. Ale to už nemůže nikoho překvapit. Takže co všechno se událo.

  Ondra
  2011-03-03
 • Sport sport sport

  Po přečtení bráchova kanadského blogu (www.sunivka.wz.cz) jsem si uvědomila, že píšeme moc málo o sportu a pak oproti Šunům vypadáme jako lenoši. To sice skutečně jsme, ale přesto je na čase se pochlubit našimi sportovními zážitky.

  Zdéňa
  2011-03-01
RSS

 • Zdena:

  Učení se vyplatilo, Ondra získal Microsoft certifikát. Oslavili jsme to čerstvou mangovou zmrzlinou. Vcera jsme byli na TEDx Ramallah, kde Ondra dělal fotografa dobrovolnika. Už brzo vyrážíme směr jordánské hory!

 • Zdéňa:

  Prší. Už několik dnů. Je zamračená obloha a svěží vzduch. Cítím se jako doma. Nádhera!

 • Zdéńa:

  Tak jsme zažili, jaké je to stanovat v písečné bouři. Máme písek úplně všude, ale vyvázli jsme a už jsme zase doma. Brzy o tom napíšu další článek. Jinak se máme skvěle a těšíme se na velikonoční výlet do Jordánska.

 • Zdéňa:

  V arabském světě to bouří, ale nebojte, tady je klid. Na Facebooku je sice stránka vybízející k demonstraci, ale pochybuju, že bude mít úspěch. Jak chcete přimět protestovat někoho s vilou, luxusním autem a služkou?

 • Zdena: Tak jsme byli na Food festivalu a ochutnali vselijake kulinarske speciality. Dnes se chystame na lod Logos Hope- knihkupectvi pro vsechny, co objizdi svet.
RSS