O životě v Kataru

Osud nás na nějaký čas zavál do Kataru. Tady budeme přinášet svědectví z našeho poznávání Arabského poloostrova. Žijeme v hlavním městě Dauhá. Na těchto stránkách se dozvíte něco o Kataru. Můžete se podívat na fotky z Kataru. Nebo si přečíst naše zápisky ze života v Kataru.

Z Kataru už jsme zpět na rodné hroudě. Pokud se chcete podívat na nějaké aktuálnější stránky, tak tady je výběr:

 • Velbloudí závody

  Jednou z tradičních zábav Katařanů jsou závody velbloudů. Je to zábava dost podobná dostihům, ale přeci jen s několika odlišnostmi. Například tu nejsou žádné překážky, je to závod čistě na rychlost a výdrž.

  Ondra
  2011-02-25
 • Jak jsou na tom ženy?

  Jeden z poměrně rozšířených mýtů o Arabech je, že nerespektují ženy. Například před naším odjezdem vyjádřilo mnoho lidí v mém okolí obavy, jak mí noví kolegové v Kataru přijmou fakt, že s nimi pracuje právnička- žena a jestli vůbec budou mou práci a pozici uznávat.
  ...Přečtěte si, jaké jsou mé zkušenosti s Araby a jak vnímám postavení zdejších žen.

  Zdéňa
  2011-02-19
 • Nejnovější vyprávění z díry

  Přinášíme zprávy ze života v písku. Když to shrnu, tak si tu žijeme dobře a spokojeně. Byli jsme na dalším výletě, za nějakou kulturou a potkali několikero přátel.

  Ondra
  2011-02-10
 • Očima koček

  Další vyprávění z kočičích životů. Za tu dobu, co jsme vám nepsali, se toho spousta udála.

  Garfield, Sandy a Foxy
  2011-02-04
 • Návštěvníci

  Přijela nám návštěva z Dánska. Někteří čtenáři se nás v minulosti ptali, jestli stojí za to sem vůbec jezdit a co je tu vlastně k vidění. Vězte tedy, že naši přátelé byli nadšení a vřele návštěvu Kataru doporučují. Uvažují dokonce o tom, že se sem vypraví za rok znovu. Přečtěte si, co tu s námi zažili...

  Zdéňa
  2011-01-27
 • Ó Aláhu dej nám vláhu

  Poslední dva dny v Doze pršelo. V Čechách nic neobvyklého, tady zážitek, o kterém všichni mluví. Nejdříve lidé vyběhli ven a začli se z deště radovat. Ale že bude pršet dva dny, to nikdo nečekal. Na zamračenou oblohu tu nejsme zvyklí!
  ...Článek o tom, co pro Katar znamená déšť.

  Zdéňa
  2011-01-20
 • Kulinářské novinky

  Dlouho jsme tu nepsali kulinářské zážitky, což je třeba napravit. Navíc ještě jak tohle píšu, tak můj žaludek po včerejším zážitku vrní blahem. Marriott hotel obdaroval ABB několika poukázkami na večeři v jedné ze svých restaurací a jeden poukaz, do mexické restaurace Salsa, se dostal i k nám. A po několika odkladech jsme včera vyrazili.

  Ondra
  2011-01-18
RSS

 • Zdéňa: Skončila zima a začíná se oteplovat- ideální čas užít si náš bazén, než bude hic k zalknutí!
 • Zdéňa:

  V Kataru drze zdražili benzín o 20%. Litr teď vyjde na 5Kč...to je drahota :-)))

 • Zdéňa: Už jste někdy byli na velbloudích závodech? My ano! Fotky coming soon :-)
 • Zdena:

  Byli jsme na krasnem koncerte Katarskeho filharmonickeho orchestru. Spickovi muzikanti z celeho sveta (ani jeden Kataran) v nove postavene Opere, vybrane kousky od Webera, Mozarta a Tchajkovskiho. Vazne to tu nakonec neni takova dira :-)

 • Zdéňa: Tak jsme navštívili jedno archeologické naleziště na severu země. Jdeme hluboko do katarské historie, nálezy jsou staré 300 let :-)
RSS