O životě v Kataru

Osud nás na nějaký čas zavál do Kataru. Tady budeme přinášet svědectví z našeho poznávání Arabského poloostrova. Žijeme v hlavním městě Dauhá. Na těchto stránkách se dozvíte něco o Kataru. Můžete se podívat na fotky z Kataru. Nebo si přečíst naše zápisky ze života v Kataru.

Z Kataru už jsme zpět na rodné hroudě. Pokud se chcete podívat na nějaké aktuálnější stránky, tak tady je výběr:

 • Písečné novinky část 9.- Stanování v poušti

  Přicházíme s další reportáží o našem životě v Kataru! Tentokrát se dočtete o žebravé kuchtě, nocování v poušti a o Vánocích pro kočky.

  Zdéňa
  2011-01-13
 • Katarské zajímavosti - kudy kam

  Nová várka zajímavostí z Kataru. Tentokrát o orientaci, mapách a adresách.

  Ondra
  2011-01-04
 • Vtipy

  Už jsme se zmiňovali, že jsme byli na show arabského komika Ahmeda Ahmeda. To mě inspirovalo k sepsání několika vtipů o arabech, které jsme tu či tam zaslechli. Chudý by byl národ, o kterém nejsou žádné vtipy a který se sám sobě nedokáže zasmát, takže abyste věděli, že ani v tomto smyslu nejsou arabové chudí.

  Ondra
  2010-12-05
 • Novinky z díry část 8: korupce, kočičí párty a jiné katarské záležitosti

  Tentokrát pro vás nemáme převratné novinky či vyprávění z cest, o to více vás možná bude zajímat, jak vypadá náš každodenní život tady v zálivu. Dozvíte se, v čem spočívá můj největší kulturní šok, o Ondrových překážkách v práci i o tom, že kočky budou mít v pátek party.

  Zdéňa
  2010-12-01
 • Vyhodnocení kvízu

  Přinášíme vám výsledky kvízu o Kataru. Kvíz byl těžký, plný chytáků a zákeřností (cha cha cha!!!), takže se nelekejte zdánlivého neúspěchu. Všichni soutěžící podali dobrý výkon, ale na plný počet bodů nedosáhl nikdo, tak se pojďte podívat, co je správně.

  OZ
  2010-11-26
 • Ománský výlet

  Měli jsme tady v arabském světě další svátek, Eid al-Adha, a s tím spojené 3 dny volna. A tak jsme vyrazili na devět dní do nedalekého Ománu. Říká se o něm, že to je perla arabského poloostrova a my to můžeme potvrdit. S týdnem času jsme toho nestihli moc, letem světem jsme prolétli jen sever země. Přečtěte si, co jsme všechno viděli a zažili.

  OZ
  2010-11-24
 • Chtěli byste žít v Kataru? - Vyhodnocení

  Ptali jsme se vás, jestli byste chtěli žít v Kataru. A tady je vyhodnocení této ankety. Prozradím, že vyhrála možnost "Jen pár let", ale pojďte si přečíst detaily.

  Ondra
  2010-11-10
RSS

 • Zdena: Dole v albech naleznete nove fotky z vyletu do pouste. Po rozkliknuti se zobrazi popisky.
 • Zdena: Tak jsme zpet v Doze. V Cechach jsme si uzivali snih, tady si zas uzivame non-stop slunicko. Brzy napisem nejaky clanek, tak se teste :-)
 • Zdéňa: Katar vyhrál! FIFA rozhodla, že mistrovství světa v létě 2022 bude právě zde. To se ti kluci na hřišti zapotí. Ba ne, Katar slíbil vyklimatizovat takřka celou zemi na 27 stupňů. Když je dost ropy, nic není nemožné :-)
 • Zdéňa: Zima! Do Kataru přišla zima, fouká vítr, je tu 27 stupňů a já klepu kosu. Jsem zvědavá, jak přežiju v Čechách :-)
 • Zdéňa: Dole mezi fotoalby už je i to z Ománu. (K fotkám jsem přidala i popisky, stačí na fotku kliknout, aby se zvětšila, a pod fotkou uvidíte moje moudra :-)
RSS