Opravdová díra v písku

Je to tak, vážení čtenáři, objevili jsme pro vás opravdovou díru v písku a vypravili jsme se do jejího nitra.

Díra v písku se nazývá vznešeně Musfer Sinkhole. Nachází se asi 20 km od Dohy. Vyjedete po Salwa road a na křižovatce za Aquaparkem sjedete z dálnice, na kruháku hned za sjezdem doprava, pak hned ještě jednou doprava a za chvilku doleva. Pak jedete po silničce než narazíte na velbloudí statek (u něj silnička končí). Objedete ho z leva a cestou necestou a přes cestu je to asi 800 metrů (GPS: 25 10’30”N 51 12’41”E). A pak to uvidíte, díra v písku. A oplocená, aby do ní nespadly landcrusery brázdící poušť šílenou rychlostí. V plotu jsou odemčená vrátka, kterými se dostanete ke vstupu.

Musfer Sinkhole je krasová jeskyně. Není to vlastně oxymoron, útvar formovaný působením vody v Kataru? Ve skutečnosti je tu krasových útvarů celkem hodně, jsou to převážně různé druhy propadlin, které vznikly zřícením jeskyní jako je tahle. Taky je tu pravděpodobně víc jeskyní, než se ví, ale jsou zaváté pískem. A hledejte v písku díru v písku.

Vchod do jeskyně má asi 12x4 metry. Jeskyně je hluboká asi sto metrů a od vchodu se svažuje až ke svému dnu. Velká výhoda je, že na dně je celkem fajn klima. Jinak je v jeskyni písek, můžete pozorovat vrstvy hornin a za pět minut jdete ven. No dobře, fotografům to trvá o chvíli déle.

Takže - doufám, že máte z objevení díry v písku stejnou radost jako my a přijedete se na ni podívat!

Ondra
2011-04-03

Vaše komentáře

Přidat příspěvek
23.04.11 19:56
Leo
Prijezd k Sinkhole
Reagovat

Zdravim Ondro, diru v pisku jsme nasli asi po hodinovem hledani proto bych doplnil popis cesty pro ty co nemaji GPS a hledaji to podle mapy: Tedy z dalnice se sjede na DRUHE krizovatce za Aquaparkem. Nejprve minete Aquapark po leve strane Salwa road, o kus dale nasleduje sjezd a odbocka k nemu. K jeskyni se sjizdi az na dalsim sjezdu u Earth Satellite Station. Za velbloudim statkem pak pokracovat polni cestou mirne vlevo, kolmo k elektrickemu vedeni na obzoru ktere se musi podjet, pred nim jeste krijujete mistni asfaltovou komunikaci. Jinak vylet byl fajn, obdivovali jsme nadherny klid a poustni prirodu.

Fotky k článku