(Ne)všední novinky z písku

Už jsme dlouho nenapsali, jak si tu žijeme. Tak u příležitosti výročí vydáváme takový souhrn za poslední dobu. Troufám si říct, že pravidelní čtenáři budou překvapení jen trochu, ale stejně je tam minimálně jedna, skoro bych řekl pobuřující, novinka.

Plážení

Ještě než jsme odjeli na dovolenou, tak jsme využili posledního pěkného počasí a vyrazili kempovat k moři. Společnost byla vybraná, jídlo výtečné, moře mělo ideální teplotu a víno teklo proudem. Takže jsme si to moc užili.

Poznámka od Zdéni: Víno teklo proudem, obzvláště do Ondry. Kdo uhádne, kolik litrů vypil?

Dny všední

Většinu času trávíme, nečekaně, prací. Zdéňa zrovna trpí mírnou frustrací, že tráví asi třetinu své pracovní doby vyplňováním různých firemních reportů, které posílá do Dubaje a ani neví, co je s nimi dál. Kromě toho se ale učastnila několika právnických seminářů pořádaných Americkou advokátní komorou, což bylo zajímavé a navíc se tam seznámila se spoustou místních právníků. Ondra už má zase v kapse tři Microsoft certifikáty a teď tráví dny vyvíjením nějaké speciální a tajné aplikace, která dosud na trhu chybí.

Mimo to stále dvakrát týdně hrajeme badminton a jednou chodíme plavat. To abychom uvyrovnali to neustálé sezení u počítače a ježdění autem. Na badmintonu jsme se spřáhli s bývalým reprezentantem Sýrie, který nám občas radí a ukazuje, tak to máme i s tréninkem.

Poznámka od Zdéni: Trénink od Syřana připomíná lekci tanečních. Čtyři kroky dopředu, čtyři do strany, čtyři dozadu. Uf.

Nákupy

Zdenička se vrhla na nakupování bot, takže potřebujeme další botník. Má už černé, bílé, fialové a já nevím jaké. Ondra to zas vyrovnal pořízením druhého auta. Žádný teréňák, ale malý Renault Clio na občasné pojížďky po městě. Tak teď, když jedeme někam po městě oba, tak v rámci minimalizace naší uhlíkové stopy jedeme Drobkem.

Obhajoba od Zdéni: To nakupování bot je podmíněno pracovním "dress code". Holt v pohorách v ABB nepochodím. A k tomu druhému autu: Jak jsme zjistili, jinak než autem se tu bohužel přemisťovat nedá :-(

Karban

S větší či menší měrou úspěchu provozujeme také společenské hry. Teď o prázdninách je to o něco horší, protože dva skalní příznivci jsou učitelé, a tak jeden odjel úplně a druhý jezdí různě po konferencích. Ale alespoň občas se to daří. Ondra se také vrátil k mladistvé vášni čáryfukování (jak tomu Zdenička říká) a chodí s chlapama mastit karty Magic.

Poznámka od Zdéni: Na jednu herní seanci přinesla Evča výborný maminčin medovník. Mňam mňam mňam, děkujeme paní Šafránkové!

Oslavy

Taky nás tu čekalo několik oslav. Z Ondry už se stal "vyzrálej" kluk a teď mu tahne na čtyřicet. Oslava se odehrála na sumaterském ostrově Pulau Weh prvním potápěním v životě. Po příjezdu do Dohy to ještě pokračovalo a dostal jsem hóóódně čajů a Zdenička uvařila výbornou večeři o čtyřech chodech. Takže si rozhodně nemám na co stěžovat. Zdenička dostala k svátku kytici lilií, které provoněly celý byt, a k tomu půjdeme na lekci salsy. To jsme ale pro nabitý program ještě nestihli.

P.S. od Zdéni: A k tomu dnes slavíme první výročí pobytu v Kataru! Přežili jsme a dokonce se nám tu líbí (většinou :-)!

Ondra
2011-07-07

Vaše komentáře

Přidat příspěvek
07.07.11 14:08
Zdéňa
poboureni
Reagovat

Ondri, a ktera novinka je ta poburujici? To vino, to auto, ty boty nebo to, ze ses dal na karban?

07.07.11 18:26
Suna
pohorseni
Reagovat

Jako poburujici vidim fakt, ze se Ondra chysta konkurovat Billu Gatesovi a Stevu Jobsovi.

21.08.11 19:04
Evca
Ondra a vino
Reagovat

Tak ja to vim uplne presne......bylo to spousta litru vina......nekolik lahvacu a pak co se dalo ;)))

Fotky k článku