Zase díra v písku

Další střípek do mozaiky katarských zajímavostí. To by jeden nevěřil, co tady v té díře všechno nevykutáme. Vyrazili jsme na výlet, ale tentokrát by se tomu dalo skoro říkat zájezd. Celých 17 lidí a 2 psi.

Jeskyně Mudhlem

Vyrazili jsme k další opravdové díře v písku, jeskyni Mudhlem. Tentokrát byla zpestřena mírným (až větším) závalem vchodu, takže jsme se dovnitř museli plazit. Zprvu se tam nikomu nechtělo. Kdo by se taky hrnul do černé a smradlavé díry.

Ale nakonec to rozsekl Ondra (ne já) a vyrazil na průzkum. Díky tomu se osmělilo i pár dalších a užili jsme si tak téměř speleologický zážitek. Jeskyně byla plná netopýrů, jejich hovínek a švábů. A byla tam tma jak v jeskyni. Takže to byl veskrze hluboký zážitek.

Jeskyně Musfer

Aby si všichnií účastníci zájezdu přišli na své, vyrazili jsme ještě k, nám už známé, jeskyni Musfer. Do ní se přeci jenom nemusí nikdo plazit. Trochu jsme bloudili, protože jsem neměl souřadnice v GPS a vzali jsme to špatnou cestou, ale nakonec jsme ji zdárně našli.

Popis cesty

Kdybyste se chtěl někdo na jeskyně podívat, tak jeďte po Salwa Road a sjeďte na druhé křižovatce za aquaparkem. K jeskyni Mudhem se dejte doleva (přes dálnici), satelitní stanici objeďte zleva a je to asi kilometr za ní (GPS: N 25° 07.392 E 051° 13.670). Instrukce k nalezení jeskyně Musfer najdete v zápisu z naší předchozí návštěvy této díry v písku.

Ondra
2011-07-13

Vaše komentáře

V diskuzi nejsou žádné příspěvky.
Přidat příspěvek

Fotky k článku