Laguna

Pokračování našeho zájezdu a další katarská zajímavost. Občas mě překvapuje, že tu potkáváme lidi, kteří tu žijí mnohem déle a neviděli z Kataru ani zdaleka tolik co my. Tentokrát o překvapivém nálezu.

Laguna

Další naší zastávkou je laguna. Předem jsem opravdu netušil, co se pod tímto názvem může v suchém Kataru skrývat. Hned u sjezdu ze silnice překvapí pás zeleně. A za náspem, který je vlastně hrází, čeká něco co bych v Kataru nečekal. Voda. Celkem dost velká sladkovodní nádrž. Hráz je zjevně umělá, ale jak se sem ta voda dostává a hlavně jakto že se nevypaří, to mi není doteď jasné.

Někdo tvrdí, že to je ve skutečnosti odpadní voda z čističky. Ale proč tu je? A jak to, že se nevypaří? Samé otázky. Každopádně na Katar je tu dost ptáků a zeleně a je to zajímavé.

Popis cesty

Jeďte po Salwa Road a odbočte na Umm Saieed (Mesaieed). Po asi dvou kilometrech je kruhák, kde sjeďte doleva. Doleva není silnice, musíte do terénu, nebo tu nechat auto a zbytek dojít pěšky. Pak na násep, který je přímo před vámi a jste tam.

Ondra
2011-07-16

Vaše komentáře

Přidat příspěvek
23.09.11 16:08
Qitek
vodička
Reagovat

A není to ropa? Ale spíš bych řekl, že si to tam nechali nanosit v náprstkách aby ukázali, že na to maj:).

24.09.11 21:52
Kateřina Umm Nizar
Laguna
Reagovat

Jsou to splašky :-) Taky jsme se tam podle vašeho popisu vypravili, zápach a ryby plovouci břichy vzhůru byly docela výmluvné. Místní nám naše podezření potvrdili a smáli se, kamže to jezdí expati na výlety :-)

24.09.11 21:59
Zdéňa
RE: Laguna
Reagovat

:-)

24.09.11 22:03
Ondra
RE: Laguna
Reagovat

No jo, my se zas smějeme místním, že tu nic lepšího nemají :-) Ale vážně, chcíplé ryby jsme tam neviděli a smrad taky ne, asi jsme měli větší štěstí.

Fotky k článku