Perličky z novin

Celkem pravidelně se tu v novinách objevují příspěvky, které v Česku nenajdete. A tak jsme se rozhodli se o ně s vámi podělit. Jde o můj volný amatérský překlad, ale smysl snad zůstal zachován. Všechny příspěvky jsou z Gulf Times, což jsou katarské nejprodávanější, anglicky psané noviny.

Jeden hořko-sladký v sekci inzerátů (Gulf Times 28.7.2011)

Dlouholetý katarský rezident a zaměstnanec indické školy v Doze včera zemřel v Calicutu, kde byl v nemocnici na léčení. Jeho poslední pozice ve škole byla knihovník.

Jeden z důsledků "sponsorské" politiky Kataru (Gulf Times 31.7.2011)

Nadobro odchází

Pure Water Technologies Trdg. oznamuje, že pan Mohamed Abdeen, držitel srílanského pasu **** a katarského ID **** už není naším zaměstnancem. Jakékoliv nároky vůči jeho osobě uplatněte do tří dnů. Po této lhůtě za ně neneseme odpovědnost.

Jeden smutný a bohužel velmi častý (Gulf Times 26.7.2011)

Soud odsoudil indickou služku a jejího pákistánského milence na rok vězení a následnou deportaci za udržování poměru mimo manželství. Jejich aférku odhalil sponzor služky, když přišel domů dříve a nalezl zde cizího muže, který se snažil utéct. Služka sice tvrdila, že je to asi zloděj a muž tvrdil, že vešel do domu omylem, ale nikdo jim nevěřil. Během vyšetřování se oba ke zločinům přiznali. U soudu sice obvinění popřeli, ale soud byl přesvědčen o jejich vině.

A na konec jeden pozitivní článek. Ten se sice neobjevuje pravidelně, ale zase musím Katařáky trochu pochválit (Gulf Times 28.7.2011)

Konečně se alespoň trochu dodržují omezení pracovní doby dělníků během léta a zlepšují se jejich pracovní podmínky. V červnu zaznamenali na lékařské pohotovosti pouze 139 úrazů spojených s vedrem. Loni ve stejném období bylo takových případů 276. Také v červenci budou pravděpodobně tato čísla mnohem méně dramatická než 534 úrazů z horka v červenci loňského roku.

P.S. Na přiložené fotce vidíte inzerát na bělící přípravky pro muže. Bílá tvář je v těchto končinách stále ještě v módě...

Ondra
2011-08-16

Vaše komentáře

Přidat příspěvek
23.09.11 16:21
Qitek
love2
Reagovat

Láska až za... deportaci. Teda tenhle romantický a tragický příběh bohatě přetrumfnul šunivku.
Hlavně neprošvihněte noviny s oznámením, že ZV už nemá nic společného s ABB. To bude premiéra naší rodiny v arabském tisku.

Fotky k článku